PenkiGyvūnai
EN  RU

2018 m. Balandžio 25 d., Trečiadienis
 
Maudymas

Sveiką, švarų šunį rekomenduojama maudyti ne dažniau kaip kartą ar du per metus (nors jei naudojate gerą (nepigų) specialų šampūną, tai galima daryti nors ir kasdien). Jei reguliariai šukuosite, kailis išliks švarus. Jeigu šuo išsipurvino arba smirda, maudyti pageidautina.

Kai lauke lyja, galima nuplauti tik kojas ir papilvę šiltu vandeniu, be šampūno. Žiemą labai sveika valyti šunį švariu sniegu.

Specialūs šunų šampūnai gaminami taip, kad nepažeistų apsauginio riebalinio sluoksnio, kuriuo padengta šuns oda. Šis riebalinis sluoksnis skiriasi nuo žmogaus odą dengiančio riebalinio sluoksnio, todėl naudoti žmonių šampūnus nerekomenduojama.

Jaunus šuniukus maudyti patariama nuo trijų mėnesių, bet reikalui esant galima ir anksčiau, tik po to juos reikia gerai išdžiovinti, nes jų termoreguliacija nėra tokia tobula, kaip suaugusių. Negalima maudyti šunų ir šuniukų nepraėjus dviem savaitėms po vakcinacijos.

Prieš maudydami šunį iššukuokite ir pašalinkite susivėlimus ir iškritusius plaukus.

Maudymo procedūrą sudaro keturi etapai:

  1. Paruoškite šiltą (apie 40 laipsnių) vandenį.Šunį geriau įkelti į vonią arba dubenį. Vandens reikės daug.
  2. Gerai suvilgykite šuns kailį.
    Šampūną geriau atskiesti vandeniu,ir tik po to muiluoti kailį.Iš pradžių triname nugarą, šonus, kojas, galiausiai plauname galvą, stengdamiesi, kad šampūno nepatektų į akis ir ausis.
  3. Dideliu vandens kiekiu nuplauname, pradėdami nuo galvos, kūno ir baigiant galūnėmis. Negailėkite vandens – šampūno likučiai gali dirginti odą.
  4. Po maudymo šunį gerai nušluostome rankšluosčiu, ilgus plaukus galite džiovinti fenu.

Trumpaplaukių šunų galima nemaudyti, o trinti kailį specialiu tirpalu: 1 valgomasis šaukštas degtinės ir 1 valgomasis šaukštas acto stiklinei šilto vandens. Šis tirpalas gerai pašalina purvą ir specifinį kvapą.

Informuokite redaktorius apie įžeidžiančius komentarus ir klaidas

Straipsnio komentarų skaičius: 27

Pridėti naują komentarą:

Vardas: El. paštas:


Portale paskelbta draudžiama informacija šalinama. Ją publikavęs asmuo atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. (http://www.cyberpolice.lt)
 
video