PenkiGyvūnai
EN  RU

2018 m. Balandžio 25 d., Trečiadienis
 
Kosmetinės operacijos

 

Kosmetines operacijas – uodegų ir ausų kupiravimą – atlieka kai kurių veislių šunims, norint suteikti jiems formas, nustatytas eksterjero. Uodegas paprastai kupiruoja 3-5 dienų amžiaus. Tuomet kupiruojamos ausys Kaukazo ir vidurio Azijos aviganiams. Kitų veislių šunims ausys kupiruojamos trijų keturių mėnesių amžiaus.

Šiuo metu vyksta audringos diskusijos dėl šių operacijų tikslingumo. Iš tiesų, koks skirtumas, turės dobermanas trumpą uodegą ar ilgą. Bet tai labai svarbu. Šimtus metų veislės buvo tobulinamos ir visus šiuos metus šunims buvo kerpamos ausys ir uodegos. Uodegos forma nebuvo reikšminga šunų eksterjero atrankoje, nes uodegos buvo trumpai kirptos. Jeigu šių veislių šunims dabar paliktumėte uodegą, vieniem ji išaugs tiesi, kitiems – riesta. Tai bus negražu.

Beveik visų veislių ir neveisliniams šunims 3-5 dienų amžiaus pašalinami penkti pirštai ant užpakalinių kojų. Šie pirštai yra rudimentiniai, neturi sąnario ir dažnai žalojami. Daugumos veislių šuniukai (retriveriai, rotveileriai, dobermanai, vokiečių aviganiai,..), gimusieji su penktais pirštais ant užpakalinių kojų turi būti brokuojami. T.y. jiems neišduodami kilmės dokumentai. Ši taisyklė netaikoma kalnų tipo veislėms (senbernarai, niūfaundlendai, ...). Penkti pirštai privalomi briardų, bošeronų, pirėnų aviganių veislių šunims. Taip pat patariama šalinti penktus pirštus esančius ant priekinių kojų.

Informuokite redaktorius apie įžeidžiančius komentarus ir klaidas

Straipsnio komentarų skaičius: 39

Pridėti naują komentarą:

Vardas: El. paštas:


Portale paskelbta draudžiama informacija šalinama. Ją publikavęs asmuo atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. (http://www.cyberpolice.lt)
 
video