PenkiGyvūnai
EN  RU

2018 m. Balandžio 25 d., Trečiadienis
 
Profilaktiniai skiepai

 

Paprastai skiepijama nuo 8 savaičių amžiaus. Vakcinuojami tik sveiki, dehelmintizuoti, be išorinių parazitų šuniukai.

Daromas kompleksinis (polivalentinis) skiepas prieš marą, parvovirusinį gastroenteritą, hepatitą, leptospirozę ir paragripą.

12 savaičių amžiaus (po 3-4 savaičių po pirmo skiepo) atliekama vadinama revakcinacija – pakartojamas polivalentinis skiepas ir padaroma vakcinacija prieš pasiutligę.

Šunims iki metų amžiaus reikia daryti skiepus su revakcinacija.

Išimtiniais atvejais, kai yra labai didelis pavojus užsikrėsti virusinėmis ligomis, šuniukus nuo 6 iki 8 savaičių galima skiepyti specialia vakcina. Imunitetas po tokio skiepo išsilaiko 3-4 savaites.

Įtarus, kad šuneliai galėjo užsikrėsti, bet kokio amžiaus gyvūnams galima injekuoti specifinį hiperimuninį serumą. Imunitetas po jo išsilaiko maždaug apie 3 savaites.

Suaugusiems šunims atliekamas vienas kompleksinis skiepas su pasiutlige per metus.

Skiepus turi atlikti patyręs veterinarijos gydytojas, pirma apžiūrėjęs gyvūną. Reikalaukite, kad skiepo atlikimas būtų pažymėtas šuns vakcinavimo pažymėjime .

Iš gyvūnų auginimo ir laikymo Vilniaus mieste taisyklių.

Veterinarijos reikalavimai:

43. Visi šunys bei kiti gyventojų laikomi gyvūnai, potencialūs pasiutligės platintojai, kasmet turi būti skiepijami, jeigu kitaip nenurodyta Veterinarinės tarnybos pažymėjime. Rekomenduojama šunis kasmet skiepyti ir nuo maro, infekcinio hepatito, gastroenterito, taip pat atlikti dehelmintizaciją. Jauni šunys pirmą kartą skiepijami suėjus 3 mėnesiams.

44. Jei šuo, katė ar kitas gyvūnas apkandžiojo, apdraskė ar kitaip sužeidė žmones, gyvūnus, savininkas apie tai nedelsdamas turi pranešti sveikatos apsaugos įstaigai ir Veterinarijos tarnybai. Savininkas šį gyvūną turi izoliuoti 10 parų ir sudaryti sąlygas veterinarijos specialistui jį stebėti.

45. Jei šuo, katė nugaišo dėl nežinomų priežasčių būtina išsaugoti lavoną ir pranešti apie gyvūnų karantino tarnybai.

Informuokite redaktorius apie įžeidžiančius komentarus ir klaidas

Straipsnio komentarų skaičius: 63

Pridėti naują komentarą:

Vardas: El. paštas:


Portale paskelbta draudžiama informacija šalinama. Ją publikavęs asmuo atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. (http://www.cyberpolice.lt)
 
video