PenkiGyvūnai
EN  RU

2018 m. Balandžio 25 d., Trečiadienis
 
Akių , ausų, dantų ir nagų priežiūra

 

Akių priežiūra.

Sveikam šuniui išskyros iš akių beveik neteka. Tik po miego akių kampeliuose gali susidaryti nedideli pusiau skaidrūs gumulėliai, kuriuos reikia pašalinti vatos tamponais, būtinai skirtingais kiekvienai akiai. Sveikos akys reikalauja ypatingos priežiūros tik kai kurių veislių šunims. Mopsų, pekinų, kai kurių bolonių akių struktūra kiek skiriasi nuo įprastos, ašaros nenuteka per užspaustą ašarų kanalą į nosies ertmę, persipila per voko kraštą ir palieka „takelius“ ant plaukų aplink akis. Šiuo atveju kartą ar du kartus per dieną akis reikia valyti švaria servetėle, o prieš parodą „takelius“ nuspalvinti specialiu balinančiu skysčiu. Jeigu neturite skysčio, kasdien valykite plaukus šiltu vandeniu (o ne arbata).

Maudydami stenkitės, kad į akis nepatektų šampūno.

Ausų priežiūra.

Sveikam šuniui paprastai ausyse susidaro nedidelis kiekis gelsvai rudų išskyrų – ausų sieros. Ji apsaugo ausų sienelę nuo išorinių dirgiklių. Jos valyti kasdien nebūtina. Esant reikalui, galite valyti sausu arba sudrėkintu specialiu skysčiu su tamponu. Sveikų ausų geriau nevalyti vandenilio peroksidu – tai gali sudirginti sienelę.

Jeigu ausys paraudo, niežti ir šuo purto galvą, vadinasi, jis susirgo otitu. Nuveskite pas veterinarijos gydytoją. Otitais dažniau suserga šunys su kabančiomis ausimis. Todėl šeimininkai turi kreipti į juos ypatingą dėmesį.

Ilgaplaukiams šunims reikia šalinti plaukus iš ausų, nes ant jų kaupiasi purvas, galintis sukelti uždegimą. Plaukai pešiojami pirštais arba pincetu, traukiant juos po vieną.

Jei ausys turi stovėti, neglostykite šuniui galvos. Ausų kremzlės dar minkštos, todėl galite jas deformuoti. Ausys taip pat gali atsistoti, jeigu šuniukui trūksta mineralinių medžiagų.

Dantų priežiūra.

Daugumai šunų ant dantų susidaro geltonos spalvos apnašos. Tai nėra ligos simptomas. Apnašas galima atsargiai, stengiantis nepažeisti dantų emalio, nuvalyti vaikišku arba specialiu dantų šepetuku arba marliniu tamponu. Naudokite vaikišką arba šunims skirtą dantų pastą arba sodą.

Reguliarus dantų valymas neleis susidaryti akmenims. Dantų akmenys – tai mineralinės nuosėdos. Šias nuosėdas dantų šepetuku pašalinti sunku, todėl geriau kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris jas pašalins specialiais instrumentais. Kartais tenka daryti šuniui bendrą narkozę.

Kai kurie savininkai mano, kad šuo, ėdantis sausą maistą, arba reguliariai griaužiantis dirbtinius kaulus pats valo sau dantis ir akmenys nesusidaro. Tai tiesa, bet padeda ne visada, kartas nuo karto dantis reikia valyti.

Šuo, kaip ir žmogus, gimsta su pieniniais dantimis. 4-5 mėnesių amžiaus jie palaipsniui keičiasi į nuolatinius. Tirpstant pieninių dantų šaknims ir stumdant naujai dygstamų nuolatinių dantų, jie iškrenta iš dantenų. Kartais tas neįvyksta – nuolatinis dantis jau išauga, o pieninis lieka dantenoje. Tuomet turite pieninį dantį ištraukti pincetu arba replėmis. Jeigu dantis laikosi tvirtai, teks kreiptis į specialistus. Kitu atveju nuolatinis dantis išaugs kreivai ir žalos dantenas.

Nagų priežiūra.

Šuns nagai turi šiek tiek liesti žemę. Kai kuriems šunims nagai savaime nudyla ir nereikalauja papildomos priežiūros. Labai ilgi nagai deformuoja šuns leteną ir net užsirietę gali įaugti į minkštus audinius.

Kirpti nagus reikia pratinti nuo mažens, kad ši procedūra ateityje netaptų karu su šunimi. Nagams kirpti reikia naudoti specialias reples, kitaip nagas susisluoksniuos arba sutrupės. Šviesius nagus kirpti nesunku, gerai matomą gyvuonį paliekame ir nukerpame tik negyvus audinius. Kiek sunkiau kirpti juodus nagus. Pradėkite nuo nago galo, kerpant po 2-3 mm. Jeigu įkerpate labai daug, pasirodo kraujas, neišsigąskite, sudrėkinkite degtuko galą, įmerkite į indelį su kalio permanganato kristalais ir prispauskite kraujuojantį kapiliarą. Jeigu patys nesusitvarkote, kreipkitės į specialistą.

Informuokite redaktorius apie įžeidžiančius komentarus ir klaidas

Straipsnio komentarų skaičius: 87

Pridėti naują komentarą:

Vardas: El. paštas:


Portale paskelbta draudžiama informacija šalinama. Ją publikavęs asmuo atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. (http://www.cyberpolice.lt)
 
video